MIX Green Ways

Mix Green Ways, cena: 1150 Kč

Mix Green Ways tvoří čtyři produkty – Borůvka, Brusinka, Řepa a Mrkev Green Ways. Brusinku Green Ways vyrábíme z šetrně vysušených celých plodů brusinky „americké“ (klikvy velkoplodé, Vaccinium macrocarpon). Borůvka Green Ways obsahuje rovněž celé šetrně vysušené plody borůvky (Vaccinium myrtillus). Řepu a Mrkev Green Ways tvoří odšťavněná a následně vysušená šťáva z řepy, potažmo mrkve. Všechny čtyři jsou produktem ekologického zemědělství (v případě brusinky a borůvky agro-lesního hospodaření) s bio certifikací.

Vlastnosti a užitek

Obsahuje vitamíny K1, C, E, B6 nebo vitamín H (též zvaný biotin). Kromě vitamínů je bohatá na minerály (vápník, fosfor, železo či mangan), antioxidanty, karotenoidy a betakaroten. Beta-karoten v mrkvi je silný antioxidant a je mimo jiné důležitý pro syntézu vitamínu A v těle.

Mrkev Green Ways můžete snadno využít například při přípravě koktejlů a smoothie. Skvěle se hodí zejména pro studenou kuchyni, kde si zachová biologicky aktivní látky. Využijete ji také při přípravě domácí kosmetiky.

Návod k použití

Doporučená denní dávka Mrkve Green Ways je pro dospělého člověka 1 sáček (5 g) 1–2× denně. Dětem od 3 let podávejte polovinu sáčku (2,5 g) 1–2× denně. 
Doporučenou denní dávku rozmíchejte v chladné či vlažné neperlivé vodě. Koncentraci a chuť nápoje můžete regulovat množstvím přidané vody.
V sáčku s produktem se mohou tvořit hrudky. Jedná se o přirozenou reakci na přítomnost přírodních sacharidů, proto před otevřením sáček protřepejte. Mrkev Green Ways skladujte na temném, suchém místě při teplotě do 30 °C.

Výživové údaje na 100 g:
Energetická hodnota 1644 kJ / 393 kcal
Tuky 0,3 g
z toho:
– nasycené mastné kyseliny 0,08 g
– mononenasycené mastné kyseliny 0,05 g
– polynenasycené mastné kyseliny 0,17 g
Sacharidy 93,8 g
z toho:
– cukry 21,9 g
Vláknina 3,1 g
Bílkoviny 3,8 g
Sůl 0,3 g