Zelené potraviny a kosmetika

Zdravá pleť potřebuje kvalitní čištění, tonizaci, výživu, hydrataci a ochranu. Výživa a oxidační ochrana je především v rukou stravy. „Green foods“ – zelené potraviny jsou garantem její kvality. Lze jimi nahradit i jedno denní jídlo, jsou tedy otázkou výběru.

Green foods – světový trend přicházející i k nám. Postupně bude nahrazovat tisíce syntetických či separovaných potravních doplňků – prostě jen proto, že přináší vše a v 100% čisté, mnohonásobně účinnější komplexní formě.

Účinky pravidelné konzumace zelených potravin na pleť:

• Mladý ječmen obsahuje látku 2´0 glykosilvitexan, která sama o sobě je více než 200 x účinnějším antioxidantem, než například známý vitamín E. Spolu s obsahem celého komplexu karotenů a karotenoidů zajišťuje stabilní fotoprotekci. Pleť bez ochrany antioxidantů stárne mnohonásobně rychleji.

• Obsah vitalizujících látek, bioflavonoidů, pomáhá nahrazovat přirozený úbytek hormonů a přispívají k udržení fyziologické rovnováhy kůže.

• Komplexní plné vitamíny v synergických spojeních (opak syntetických vitamínů) přinášejí oživení pleti zevnitř.

• Obsah nukleových kyselin RNA, DNA napomáhá správné buněčné obnově.

• Organicky vázané a tedy přímo vstřebatelné minerály (opak anorganických minerálů v potravních doplňcích či mineralizovaných vodách) potřebné k buněčné tvorbě ve všech vrstvách pokožky, zvláště v kožních adnexech – (vlasy, nehty).

• Zásadotvorné působení Chlorelly pyrenoidosy GW®, stejně jako Mladého ječmene GW® vytváří rovnováhu pH v organismu a tedy i správné poměry v pokožce a je základním krokem proti nemocem v souvislosti s plísněmi či kvasinkami.

• Chlorofyl dnes již často využívaný v kosmetických produktech zde působí zevnitř organismu – tedy daleko účinněji. Chlorella je mimochodem nejbohatším zdrojem chlorofylu na světě.

• Enzymatická výbava (enzymům se říká roznětky života) Mladého ječmene přímo ovlivňuje bioenergetický potenciál buňky. Studie na tříměsíčním užívání zelených potravin prokazuje jednoznačně zvýšení bioenergetického potenciálu – tedy prakticky omlazení organismu.

Pravidelné užívání Chlorelly pyrenoidosy GW® a Mladého ječmene GW® přináší optimalizovanou výživu pokožky, vitální energii, omlazení. Jeho antiaterosklerotické účinky jsou prevencí praskajících žilek, a nejrůznějších kožních nemocí. Zajišťuje velmi důležitou fotoprotektivní funkci uvnitř dermální i epidermální vrstvy pokožky. Snižuje projevy celulitidy. Zároveň pomáhá ošetřit imunitní systém organismu a účinně tak chrání konzumenta jako jeden celek. Pokožka je výkladní skříní celého organismu.