Zelený ječmen Green Ways

Zelený ječmen Green Ways

Nápoj z „obyčejné“ trávy – nejlepší zdroji vitamínů, minerálů a enzymů….

Mladý (zelený) ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin.
V oblasti jeho užitku jsou více jak třicetileté zkušenosti. Na účinky ječmenné šťávy bylo vypracováno několik desítek vědeckých prací a studií.
Balení: 250g kvalitní sušené šťávy, (1 lžička = 1g), vystačí na 4 měsíce.

Účinky ječmene Green Ways

 • léčí nemoci kůže (kožní projev je zrcadlem vnitřních poměrů)
 • zpomaluje buněčné stárnutí
 • pomáhá při nadváze
 • je účinný proti zácpě
 • pomáhá při chudokrevnosti (anémii)
 • zlepšuje výrazně krevní obraz
 • potlačuje růst rakovinných buněk
 • pomáhá při normalizaci hladiny cukrů v krvi
 • je vhodný také u pro přecitlivělé s Crohnovou chorobou
 • pomáhá při pohybových potížích
 • je prospěšný při kardiovaskulárních onemocněních
 • léčí a pomáhá při dýchacích potížích (astmatu)
 • reguluje hladiny cholesterolu, LDL cholesterolu
 • zlepšuje spánek, myšlení a paměť

Unikátní látky ječmene Green Ways

Mladý ječmen obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa, ale o polovinu méně fosforu – prvku, který přebývá ve většině poživatin.

Obsahuje také významné množství manganu a zinku. Mladý ječmen obnovuje acido-alkalickou rovnováhu. Je 2x účinnější než špenát, nejucelenější zásadotvorná strava. Mladý ječmen obsahuje vitamíny, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů. Mladý ječmen má vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C, E a vitamínů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu, příbuzného vitamínu B.

Nedostatkem vitamínů trpíme z důvodu převahy zpracovaných potravin a skutečnosti, že některé naše potraviny ztratí živiny dříve, než se dostanou na stůl. Obsah vitamínu C v čerstvě nastrouhané ředkvičce klesne na vzduchu o polovinu již za pět minut. Množství vitamínů B1 a B2 v potravinách dramaticky klesne při vaření. Avšak vitamíny a ostatní živiny v Mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené.

Bez enzymů dojde k narušení všech životních funkcí – trávení, dýchání, pohybu atd. Vědci identifikovali v lidském těle přes 3 000 enzymů. V roce 1979 zaznělo na Generálním zasedání japonských farmaceutických společností, že extrakt zeleného ječmene obsahuje více než 20 enzymů a studie odhalují další. 45 % hmotnosti Mladého ječmene tvoří bílkoviny (u bílé mouky je to pouze 10 %). Ty mají nízkou molekulovou hmotnost a lidské tělo je snadno využívá. Mladý ječmen podporuje zdravý růst. „Zelené“ bílkoviny léčí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Rostlinná míza je bohatá na přírodní zázrak – chlorofyl. Ten se v léčitelství používá na „osvěžení krve“ a v lékařství je kromě protizánětlivých a desinfekčních účinků ceněn pro deodorační vlastnosti. Používá se k osvěžení dechu a ke kloktání.

V zeleném extraktu jsou i superoxid dismutáza (SOD), likvidátor volných radikálů; cytochrom oxidáza, enzym urychlující oxidaci a redukci, peroxidáza rozkládající peroxid vodíku na kyslík a vodu pro snadné vyloučení z těla, oxidáza nutná ke zpracování mastných kyselin, transhydrogenáza důležitá pro srdeční tkáň atd. Mladý ječmen se vyznačuje silnou antioxidační aktivitou. Většina komerčně dostupných enzymatických přípravků (i těch na systémovou enzymoterapii) se získává z krve, orgánů a tkání živočichů. Mnozí odborníci tyto zdroje zpochybňují a doporučují ryze „rostlinnou enzymoterapii“.

V Mladém ječmeni byl objeven účinný antioxidant 2″-O-glykosylisovitexin (GIV). Jeho antioxidační aktivita proti oxidačnímu poškození lipidů pokožky způsobenému UV zářením je přibližně pět setkrát vyšší než aktivita vitamínu E. GIV také podpořil vysokou tlumící aktivitu aterosklerózy naměřenou v krevní plasmě. Jeho aktivita několikanásobně převýšila vitamín C.

Pěstování ječmene

Náročné standardy výroby Mladého ječmene prodražují náklady, přesto ale David Sandoval trvá na pěstování organickou cestou, tj. zásadně bez použití pesticidů a herbicidů. Sklízíme mladé listy ječmene v době, kdy dosahují 20 až 25 centimetrů, neboť v této prvotní fázi růstu vykazují nejvyšší obsah aktivních složek. Při délce 40 cm již výtěžnost látek výrazně klesá. Ječmen je pěstován společně s vojtěškou na více než 1100 hektarech panenské půdy, na ploše bývalého sladkovodního jezera v Utahu. Tisíce let docházelo ke splachování minerálních látek z okolních hor do jezera. Zároveň se usazovaly organické zbytky. Po vyschnutí jezera ležela půda ladem stovky let v polopouštní krajině. Dnes je obdělávána šetrným rotačním způsobem. Vojtěška se pěstuje s ječmenem střídavě, v souběžných pruzích proto, aby v krajině nevznikla jednotvárná a nepřirozená monokultura prostá života. Vojtěška dodává půdě dusík, který přirozeně zvýší obsah chlorofylu v listech ječmene.Vyšší nadmořská výška přispívá k vysokému obsahu bílkovin. Každoroční střídání plodin a pěstování v půdě bohaté na minerály zajišťuje výživnou hodnotu sklizně.

Výrobní proces ječmene a testy kvality

Listy jsou sklizeny, opláchnuty, vylisovány a získaný extrakt se necelé 2 minuty suší pouze při teplotě 31 °C. Tím vznikne 100% čistý a nepasterizovaný prášek pro přípravu živé šťávy jemné chuti. Zpracovatelský proces Davida Sandovala umožňuje získat „živou“ zelenou šťávu. Skutečnou rostlinnou mízu. Účinné složky nejsou poškozeny a je to dosud nejšetrnější způsob zpracování. Od okamžiku sklizně přes vylisování, vysušení do vakuového zabalení suroviny neuplynou víc jak dvě hodiny! Prášek je sám o sobě světle zelený, ale po rozpuštění ve vodě získá sytě zelenou barvu. Světlá zeleň prášku je dána lomem světelných paprsků dopadajících na jemné částečky prášku. Prášek udržujte v naprostém suchu, při pokojové teplotě a v temnu. Jeho záruční doba je dva roky.

Surovina vyráběná pro Green Ways splňuje v USA mezinárodní parametry kvality
Surovina vyráběná pro Green Ways je v USA uznána jako bezpečná a užitečná potravina pro diabetiky.
Surovina vyráběná pro Green Ways je v USA uznána stoprocentně košer.

Subjektivní zkušenosti lidí s užíváním ječmene Green Ways

Zušenosti se zelenými potravinami GW a cukrovkou

Když jsem se před časem setkala se zelenými potravinami Green Ways, tak jsem k nim neměla moc velkou důvěru. Přesto jsem se rozhodla, že je vyzkouším. Vzala jsem ječmen i chlorellu Green Ways sestře, protože mě kolega Ivan Fojtášek ujistil, že výborně pomáhají s cukrovkou. Obojí jsem předala sestře, která má cukrovku. V té době jí bylo 66 let, hodnoty se jí pohybovaly mezi 19-21. Píchala si  5x denně inzulin a přesto to šlo dolů velmi pomalu. Celkově se necítila dobře, nikam nechodila, vyhýbala se lidem, protože si mimo domov nechtěla  inzulin píchat. Začala tedy jíst ječmen i chlorellu Green Ways. Chlorellu přijala rychle, ale s ječmenem zápasila.  Tento zápas se jí podařilo vyhrát. Chlorelly jí 20 tablet denně a ječmen pije 2x až 3x denně, jak ji to vychází s léky. Asi za necelý měsíc měla  kontrolu u svého diabetologa. A konalo se překvapení, protože hodnoty se začaly pohybovat mezi 13 a 15.  Radost to byla veliká, ale ještě větší překvapení bylo, když po dalším měsíci byly hodnoty ještě nižší. Dnes, po téměř dvou letech, jsou hodnoty celkem ustáleny mezi 7 – 11 a  na této hodnotě trvají více než rok, což je už úplně něco jiného. Sice si stále píchá 5x denně, ale hodnota jednotek je už výrazně nižší. Zelené potraviny neměly vliv pouze na cukrovku. Byla to i psychika. Sestra odmítala vycházet ven, mezi lidi. Byt opouštěla jen za účelem návštěvy lékaře a nezbytných nákupů.  Dnes to je už úplně jiný člověk, který žije normální spokojený život a těší se z každého dne. Přibylo jí energie, začala chodit mezi kamarádky a bývalé kolegyně a do společnosti, začala navštěvovat divadlo, ale to všechno  před tím vůbec nepadalo v úvahu. Co mě nejvíce překvapilo? Když jsem u ní doma uviděla chodecké hůlky a zeptala jsem se ji, na co je má. A ona se mi pochlubila, že denně chodí s hůlkami na 2,5 hodinové vycházky, na které se moc těší. Došlo to tak daleko, že když počasí nedovolí jít na tuto procházku, tak je z toho celá nešťastná. Jsem  velmi ráda , že se mi do rukou dostaly tak úžasné produkty, které pomáhají lidem.
Anna Mosportová   Lubina 9. ledna 2015

Celý život jsem byla zdravá a svěží

Nepociťovala jsem nijak zvlášť potřebu dbát na zlepšení stravy a jedla jsem tak, jak jsem byla zvyklá. Trpěla jsem několik let zácpou, ale nebrala jsem na to zřetel. Vždyť je to problém většiny žen z mého okolí a všem nám stačil Gutalax. Neuvědomovala jsem si, jak mi tento produkt a přehlížení tak zdánlivě banálního problému, jako je zácpa, škodí a doslova otravuje celý můj organismus. Po čtyřicítce jsem nastoupila do náročné práce. Ta mě zatížila stresem. Čtyři roky jsem vydržela pracovat na plno a pak se dostavily problémy, které neustále sílily. Vyčerpanost, nespavost, chudokrevnost, operace ženských orgánů, přechodila jsem plicní embolii a moje štítná žláza se zvětšila tak, že jsem se doslova dusila. V jeden moment jsem se zhroutila. Říkám tomu, že jsem se sesypala do sebe, „zešedivěla“. Pro mé okolí jsem zestárla o deset let. Když jsem byla už tři měsíce na neschopence, přijel za mnou syn a přímo mi vnutil zelený ječmen. Nápoj mi zachutnal a za dva týdny jsem ho vypila úplně celý. Po celou tu dobu jsem cítila vtékat zelenou sílu do žil. Nebyla jsem tak unavená, začala jsem dobře spát, vstávat svěží, zmizely mé potíže se zácpou a začaly se mi lepšit výsledky krve. Více jak dvouletá chudokrevnost se upravila do normy. Zelený ječmen mi sice nepomohl od operace štítné žlázy, věřím však, že právě díky jemu jsem nemusela na operaci čekat několik let jako jiní. Dnes vím, že zdraví je to nejdůležitější, a zůstávám zeleným potravinám věrná.
Marta S., Havřice

Ako som umravnila môj cholesterol

Je to celý príbeh. Pred 8 rokmi – mala som vtedy 49 rokov – mi pri náhodnej kontrole zistili veľmi vysokú hladinu cholesterolu v krvi – 8,5 mmol/l a mierne zvýšené triglyceridy. Vtedy bol max. limit cholesterolu 6,0. Lekár, ktorý tento stav zistil, mi neodporúčal užívanie farmaceutických prípravkov na zníženie tejto vysokej koncentrácie. Napriek tomu, že je primárom, má veľmi dobrý vzťah k alternatívnym formám podporujúcim zdravie. Držal mi prednášku, čo musím v mojej strave zmeniť. Po 15 minútach som ho taktne ubezpečila, že v strave neviem využiť nijaké rezervy. Moja rodina už vtedy roky žila na tzv. zdravej kuchyni – len biele, hydinové mäso, relatívne veľa zeleniny, ovocie, často vo varenej úprave. Ako ďalšiu šancu ma lekár upozornil na pohyb, pravdaže primerane veku a diagnózam. Začala som intenzívne cvičiť, 4 – 5 razy zo 7 dní v týždni. Do roka som cholesterol znížila na hodnotu 7,0 – 7,3. A táto hladina bola „moja“ dlhé roky. Liekové formy na znižovanie cholesterolu som odmietla užívať. Počas ďalších 7 rokov som ako pacientka s vysokým rizikovým faktorom zvaným cholesterol 1x do roka chodila na krvné testy. Medzi tým odborníci znížili maximálnu koncentráciu cholesterolu pre človeka na 5,0 mmol/l. A touto úpravou som stále robila vrásky na čele mojej ošetrujúcej lekárke. Tešila som sa, že koncentrácia cholesterolu mi nestúpala. Aj triglyceridy sa držali tesne pod maximálnou hranicou 2 mmol/l. A jedného dňa vo mne dozrelo presvedčenie piť džús zo zeleného jačmeňa a súčasne jesť Chlorellu pyrenoidosu. Vtedy som vôbec nemyslela na cholesterol, ale na moje zdravie ako také. Keďže vyše 30 rokov som pracovala v klinickej chémii, dôkladne som si preštudovala nielen nutričné hodnoty produktov Green Ways, ale aj technológiu ich úpravy a spôsob kontroly ich produktov. Po 3 mesiacoch pitia jačmeňa 1–2x denne a jedení 15 až 20 ks tabliet Chlorelly sa moje výsledky trochu zmenili : cholesterol mal koncentráciu 6,76 mmol/l – mierny pokles – a triglyceridy 0,57 mmol/l – výrazný pokles. Bolo už zrejmé, že zelená výživa „zaberá“. V 7. mesiaci pokračovania na tejto zelenej ceste som si opäť dala urobiť krvný rozbor. A prišlo úžasné prekvapenie nielen pre mňa, ale aj moju ošetrujúcu lekárku. Cholesterol sa „umravnil“ a moja hodnota 5,15 mmol/l nám obom vyrazila dych. Ešte úžasnejšia bola hodnota triglyceridov, ktoré pri zvýšenej hladine sú vraj rizikovejším faktorom ako cholesterol. Podľa lekárky len málo ľudí je pod hranicou 0,4 mmol/l. A moje triglyceridy boli 0,32 mmol/l. Celkovo moje krvné hodnoty lekárka hodnotila ako úžasné. Hneď sa spýtala: „Ako ste to dosiahli, čo ste jedli ?“. A tak sa aj moja lekárka dozvedela o zelenom jačmeni a chlorelle firmy Green Ways. Túto výraznú zmenu v koncentrácii cholesterolu a triglyceridov u mňa spôsobili určite zelené produkty GW, môj spôsob života počas týchto 7mich mesiacov bol nezmenený. A to je koniec príbehu o cholesterole.
Táňa Buzinkaiová

Mám 78 rokov

Mám zdravotné problémy a k nim patriace more liekov – primerane veku – ako sa hovorí. Darček, prvú fľašku zeleného jačmeňa, som vypila za mesiac. Druhú fľašku za 2 mesiace. Vedela som, že 1 fľaška je dávka asi na 3 mesiace. Ale po vypití každej dávky som sa tak dobre cítila, tak prečo nepiť aj častejšie. Čo sa mi zlepšilo z môjho subjektívneho pohľadu a mnoho potvrdilo kontrolné vyšetrenie u lekárky : zlepšené dýchanie a činnosť srdca, úprava krvného tlaku, pravidelné a bezproblémové vyprázdňovanie, dobré trávenie, úprava hladiny cukru v krvi, nebolia ma nohy, nie som unavená, mám dosť energie a teším sa z každého príjemného dňa. Po dohode s lekárkou som prestala užívať tieto lieky:
1. Multikomponentný prípravok, liek, určený pre starších ľudí. Vyrába sa síce na prírodnej báze, ale je to liek chemicky upravený. Dnes už pre mňa nie je pre zelený jačmeň konkurenciou.
2. Famotidin, liek na zníženie tvorby žalúdočnej kyseliny /refluxná ezofagitída/
3. Surgam, liek proti bolesti a zápalu
4. Defobin, liek na upokojenie, proti úzkosti
5. Paralen proti zápalu a analgetikum
Zelený jačmeň nezmenil moju neschopnosť robiť s počítačom.J Preto Vám toto podľa mojej pravdivej informácie napísala moja nevesta.
Buzinkaiová, Slovensko

Od narození jsem měla velké problémy s plícemi

Od narození jsem měla velké problémy s plícemi – vrozené bronchiektázie, časté záněty, zápaly plic, byla jsem po nemocnicích, v lázních. Stále jsem užívala nějaká antibiotika, kortikoidy, injekce na dýchání…….. Ve 20 letech jsem podstoupila operaci pravé plíce, kdy mi byl odebrán jeden plicní lalok. Můj stav se trochu zlepšil, ale nebylo to ideální a problém byl a je na levé straně. Když jsem se po této operaci uzdravila, chtěla jsem si pořídit s manželem rodinu, ale ani to nebylo jednoduché. Své tělo  jsem 5 let krmila hormonální léčbou, prodělala jsem operace, ale stejně jsem musela podstoupit umělé oplodnění, na kterém jsem byla 4x a mám tři krásné, zdravé děti. Tělo dostalo další velké dávky hormonů … Jenže celé ty roky jsem byla stále unavená, až v posledních letech jsem zjistila, že za tu únavu a další nemoci mohou všechny ty léky, injekce, které jsem celý život brala a bylo toho opravdu hodně.  V momentě, kdy jsem své tělo začala čistit přírodní cestou,  pociťovala jsem úlevu a vše se zlepšovalo. Začala jsem detoxikací svého těla, bylo mi najednou mnohem lépe a tak jsem si řekla, že budu hledat dál . Díky kamarádce jsem se dostala k zeleným potravinám. Váhala jsem nějaký měsíc, ale když jsem prvně ochutnala, byla jsem nadšená, chutnalo mi. Ječmen úžasně povzbuzoval a dodával mému tělu energii. Trošičku rozpačitá jsem byla první měsíc s užíváním Chlorelly . Moc mi chutnala, ale měla jsem najednou velké problémy se zácpou. Díky radám mé kamarádky jsem vydržela a vše se upravilo a začínalo mi být lépe a lépe. Téměř rok jsem nebrala antibiotika a to jsem je užívala někdy každý měsíc. Pokud cítím, že se v mém těle začíná dít něco jinak, zvýším dávky zelenáčků J. Mám stále kašel, jsem zahleněná, to už jiné nebude, s tím jsem se smířila, ale to zásadní a důležité se hodně zlepšilo, nemusím brát antibiotika a jiné léky. Zatím to zvládám s pomocí zelenáčkůJ.

Syn 12 let
Když jsem užívala zelenáče asi měsíc, ocitl se můj 12 ctiletý syn v nemocnici. Bylo to v září 2009. Všechno začalo tak zvláštně, nejdříve bolest v kotníku, přidala se bolest hlavy, druhý den bolest břicha a teplota . V nemocnici jsem nevěděla, kam máme jít a s čím, která bolest je horší a tak nás nechali nejdříve na chirurgii. Provedli snímek nohy, něco málo se jim tam nezdálo, ale více znepokojení projevil lékař nad bolestí břicha. Byl proveden ultrazvuk a raději si syna nechali na dětském oddělení s podezřením na apendix. Druhý den tvrdil, že ho břicho nebolí, ale že má velké bolesti v hlavě….po ránu a večer měl vysoké teploty,  na to dostal čípek a prášek. Vždy,  když  teplota klesla, syn ožil a choval se jako by mu nic nebylo, ale za dvě, tři hodiny zas ležel, bylo mu špatně a tak se to střídalo několik dní. Ošetřující lékařka mi tvrdila, že to bude jen nějaké nachlazení a že ho koncem týdne pustí domů. Třetí nebo čtvrtý den měl hned od rána teplotu víc jak 39,6. Ležel v posteli, měl zvláštní barvu. Chtěla jsem mu urovnat deku a nechtěně jsem se dotkla nohy a on vykřikl, že to strašlivě bolí. Jeho noha byla rudá, oteklá od kotníku k prstům. Bylo mi řečeno, že to je asi od teplot, dostal na to nějakou mast, ledovali jsme to, ale on se stále zhoršoval. Pak přišla velká vizita, nelíbil se jim hned jak přišli do pokoje, tak mu nabrali hemokulturu. Druhý den volali z laboratoře, že tam něco je, ale lékařka se pozastavovala nad tím, že klinicky neodpovídá  tomu, co vyšlo v laboratoři.  Ihned dostal antibiotika, s nohou byl odeslán na ortopedii, tam zjistili, že má zánět měkkých tkání a dostal dlahu. Všechno bylo způsobené zlatým stafylokokem. Jenže nereagoval na léčbu, kterou dostával a tak byl po třech dnech užívání antibiotik  přeložen na dětskou JIP, s tím, že zlatý stafylokok způsobil otravu krve a musí být pod dohledem. Dostal nová antibiotika a tehdy mi lékařka doporučila, abych  koupila Wobenzym. Já se po dohodě s kamarádkou  rozhodla pro zelený ječmen a pro chlorellu. Vše jsem v nemocnici konzultovala, oni neměli námitky. Vím, že zabrala nová antibiotika, ale hlavně jsem přesvědčená, že velkou úlohu sehrál ječmen a chlorella. Začal se velice rychle uzdravovat, uklidnil se, byl veselejší . On si celé dlouhé měsíce naříkal na bolesti hlavy,  to najednou přešlo. Od té chvíle pije zelený ječmen a zobe chlorellu, občas si dá pauzu, ale neprotestuje. Když nechce, tak mu připomenu, jak moc mu to pomohlo, když mu bylo hodně zle, usměje se a poslechne.

Další zkušenost mám u svého tchána
V letošním roce se během dvou měsíců 3x ocitl v nemocnici. Vždy to přišlo bez varování a nějakých příznaků. Začalo se mu pokaždé špatně dýchat, dostal vysokou horečku, lítal mu tlak. Prvně ho léčili ze zápalem plic, když byl propuštěný, tak asi po měsíci se to samé opakovalo, ty samé příznaky. Lékař měl podezření na plicní embolii, ale nic se nepotvrdilo, podstoupil všechna možná vyšetření plic, srdce…….. nikde nic. Byl propuštěný domů a doma vydržel přesně 24 hodin. Znovu jsme ho odvezli do nemocnice a opět byl léčen na zápal plic. My odletěli na dovolenou a po našem návratu byl tchán doma z nemocnice, ale vůbec se nám nelíbil.  Jen polehával, měl divnou barvu pleti, neměl dobrou náladu, občas se mu ukázala teplota……..On nikdy nebyl člověk, který by si šel ve dne lehnout, chodil na procházky, ale najednou na to neměl sílu a bylo mu stále špatně. Tehdy jsem říkala tchýni, jestli nechtějí zkusit ječmen a ona souhlasila.  Bylo neuvěřitelné, jak moc to zabralo a jak rychle to zabralo. Od té chvíle je mu dobře, po třech týdnech užívání se vydal na dovolenou do Tater, kterou chtěl původně zrušit, protože se na to vůbec necítil. Zelenáčky užívá i tchýně, která má problémy se srdíčkem – 2x angioplastika. Oba tvrdí, že se cítí dobře,  jsou klidnější, nezadýchávají se, upravilo se jim vyprazdňování…

Zelené potraviny fungují, mám to vyzkoušené na sobě i na své rodině. Jsem ráda, že jsem poslechla radu své kamarádky a zelené potraviny vyzkoušela. Už si to bez nich nedokážu představit.

Šárka 38 let|